formy pomocy MOPS Wołów

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wołowie.
Formy Pomocy

Obrazek ludzie przy stole Formy Pomocy

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wołowie posiada opaski telemedyczne SiDLY ,której podstawowym zadaniem jest zapewnienie opieki i bezpieczeństwa w domu seniora oraz podczas codziennej aktywności poza miejscem jego zamieszkania.

Koszt opaski to tylko 8,00 zł miesięcznie z abonament .

Zalety opaski :

Przycisk wezwania pomocy SOS

Detektor upadku i omdlenia

Medyczne pomiary tętna i saturacji

Lokalizacja w chwili alarmu

Monitorowanie aktywności

Polskie komunikaty głosowe

Ładowanie indukcyjne

Powiadomienie o zdjęciu opaski

Powiadomienie o niskim stanie baterii

Wodoodporność IP67

Powiadomienie o zażyciu leków

Aplikacja mobilna

Możliwość dodania zaufanych numerów telefonów

Materiały szkoleniowe i wsparcie opiekuna klienta

Możliwość połączenia z Centrum Alarmowym SiDLY 24/7

PROSTA OBSŁUGA

Opaska SiDLY wyposażona jest wyłącznie w jeden, wyraźnie wyczuwalny przycisk. Dzięki temu masz pewność ,że w sytuacji wystąpienia niebezpieczeństwa senior nie pomyli się. Jest również odporna na upadki i zarysowania – nie posiada wyświetlacza, który mógłby ulec stłuczeniu.

DBAJ O DOBRĄ KONDYCJĘ

Podczas gdy senior zajmuje się codziennymi czynnościami, opaska SiDLY rejestruje kroki oraz pokonany przez niego dystans. Krótki spacer – tyle wystarczy, by organizm sprawniej funkcjonował. Liczy się nie tylko długość czy intensywność spaceru, ile regularność wykonywanych ćwiczeń. Dzięki połączeniu opaski i aplikacji mobilnej możesz monitorować codzienną aktywności wyznaczać nowe cele.

ASYSTENT ZDROWIA

Opaska może wykonywać regularne pomiary tętna i saturacji, których wyniki przekazywane są do aplikacji mobilnej. Są to pomiary medyczne – wiarygodne dane, potwierdzone testami wykonanym iprzez akredytowaną jednostkę. W przeciwieństwie do poglądowych pomiarów wykonywanych przez większość zegarków typu smartwach –dane z opaski SiDLY mogą być podstawą oceny stanu zdrowia.

ŁADOWANIE INDUKCYJNE

Zapomnij o małych wtyczkach lub konieczności dopasowania styków magnetycznych. Ładowanie opaski SiDLY nie wymaga od użytkownika precyzji. Opaska SiDLY wyposażona jest w wygodny system ładowania indukcyjnego. Wystarczy odłożyć opaskę na podstawkę ładującą– ładowarka włączy się i rozpocznie ładowanie opaski.

WEZWANIE SOS ORAZ POWIADOMIENIE O UPADKU

Jeśli senior poczuje niepokojące objawy dotyczące zdrowia lub życia – jednym przyciskiem “SOS” na opasce może wezwać pomoc. Gdy upadnie i straci przytomność, opaska automatycznie wyśle powiadomienie o podejrzeniu upadku, a opiekun bądź ratownik medyczny będą mogli szybko zareagować i wezwać odpowiednią pomoc.

ROZMAWIAJ PRZEZ OPASKĘ

Istnieje możliwość dodania aż 3 zaufanych numerów telefonu, których właściciele będą mogli zadzwonić na opaskę. Jeśli korzystasz z pakietu opieki ratowników medycznych, w sytuacji wezwania alarmu, ratownicy natychmiastowo połączą się opaską seniora, by sprawdzić, co się stało. Opaska nie ma włączonego stałego nasłuchu.

APLIKACJA MOBILNA

Oglądaj statystyki i śledź cele w aplikacji mobilnej. Możesz monitorować aktywność, sprawdzić tendencję wyników tętna i saturacji czy historię alarmów. W aplikacji możesz także ustawić dodatkowe powiadomienia, np. gdy opaska rozładowuje się lub jest zdjęta.

Kontakt w sprawie opasek : 71 777 61 24